Moje dziecko już raczkuje


Blogi i portale /

Kiedy jest zdecydowanie najlepszy czas na rozpoczęcie raczkowania? Nie ma ostatecznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ jest ono z natury subiektywne. Natomiast na bazie osobistych doświadczeń większość rodziców uważa, że najlepszy czas na rozpoczęcie raczkowania to mniej więcej sześciu miesięcy. To wówczas dzieci zaczynają rozwijać poczucie równowagi i mogą kontrolować ruchy górnej części ciała.

od kiedy dziecko raczkuje to na tym etapie zaczynają również rozwijać swoje zdolności motoryczne. Czołganie daje niemowlętom możliwość poznania ich otoczenia i [+] poznania sposobu poruszania się. A dodatkowo raczkowanie gwarantuje poczucie spełnienia i pomaga rozwinąć poczucie samospełnienia.

Kiedy dziecko zaczyna chodzić?

To pytanie na prawdę często zadawane przez rodziców. Ogólnie natomiast znacząca większość ekspertów uważa, że dzieci powinny zacząć chodzić w wieku około dwóch lat. Na tym etapie dzieci są w stanie całkiem dobrze zrozumieć i kontrolować swój ruch. Są również w stanie komunikować się i współdziałać z innymi przy użyciu swoich umiejętności językowych. Rozpoczęcie chodzenia w tym wieku pomaga także budować zdrową samoocenę i pewność siebie.

Jakie są korzyści z raczkowania i chodzenia w tym wieku?

Czołganie się i chodzenie to istotne etapy rozwoju dziecka. Zapewniają niemowlętom możliwość uczenia się i poznawania ich otoczenia. Czołganie rozwija także u dziecka poczucie równowagi i lokomocji. Ponadto raczkowanie może zwiększyć siłę mięśni i mobilność dziecka. Chodzenie pomaga również rozwijać zdolności motoryczne dziecka. Pomaga również rozwijać umiejętności poznawcze dziecka, kwalifikacji społeczne i umiejętności komunikacyjne.

Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, kiedy dziecko powinno raczkować, a kiedy chodzić. Prawie każde dziecko jest inne i rozwija się we własnym tempie dlatego od kiedy dziecko zaczyna chodzić można powiedzieć to zależy. Jednakże na podstawie osobistych doświadczeń większość rodziców uważa, że zdecydowanie najlepszy czas na rozpoczęcie raczkowania to mniej więcej sześciu miesięcy. To wtedy dzieci zaczynają rozwijać poczucie równowagi i mogą kontrolować ruchy górnej części ciała.

Kiedy dziecko raczkuje, powinno postępować w zgodzie z następującymi wskazówkami: – Trzymaj luźno dłoń dziecka i pomóż mu iść naprzód w spokojnym tempie. Staraj się nie ciągnąć zbyt mocno ani nie pchać ich w żadnym kierunku; zamiast tego pozwól, aby ich ruchy Cię prowadziły. Kiedy zaczyna podnosić stopy z ziemi, jest to dobry znak, że jest gotowy na bardziej samodzielne ruchy.-Zachęcaj dziecko, wskazując rzeczy wokół siebie i komentując to, co robi – zachęci to do większej eksploracji i nauki! O ile to konieczne, spróbuj użyć słów takich jak „góra” albo „na dół”, kiedy wskazujesz swojemu maluszkowi, gdzie ma iść dalej.
Warto sprawdzić: od kiedy dziecko raczkuje.