Iniekcyjne ocieplanie


Budownictwo i architektura /

Membrany płynne

Izolacja budynku to bardzo ważna sprawa. Jeśli budynek ma słabą izolację, to szybko będzie przeciekał. Dach budynku będzie w pełni nieodporny na opady deszczu lub śniegu i może dojść do przemoczenia stropu , a dodatkowo ściany.

Takiej sytuacji nikt nie chce, stąd też staramy się, by każdorazowo dobrać system izolacji świetny do wymogów konkretnego budynku, do strefy klimatycznej, do potrzeb danego współudziałowca inwestycyjnego oraz do charakterystyki budynku membrany hydroizolacyjne Isomat. są niekwestionowanym i literami na rynku, jeśli chodzi o kwestie izolacji.
Takie membrany można przekładać przez stropy, między pustakami albo cegłami, dzięki czemu utrudnimy przenikanie wilgoci do dalszych części budynku. O ile chodzi o dach, to także w tym zakresie istnieje możliwość poprawy parametrów zarówno na etapie tworzenia, jak i późniejszej przebudowy czy remontu budynku do tego wykorzystuje się hydroizolacyjne płynne Isomat membrany pozwalające i przygotować nowe pokrycie dachowe. Gdy pokrycie dachowe jest zniszczone ale wymiana tego pokrycia jest brdzo kosztowna lub niemożliwa zwracając uwagę na na parametry techniczne budynku, nie pozostaje nic innego, Jak zastosować membranę na dach. Jest to płynna substancja, którą szczelnie wylewa się na dach, budując nieprzenikającą powłokę izolującą od przecieku wody. Bezszwowe membrany Isomat są proste w użytku, dlatego że nie wymagają szycia, jak zresztą sama nazwa wskazuje i są bardzo stabilne w użytkowaniu. Właściwie każdy, komu zależy na dobrej izolacji budynku jego trwałości na lata, powinien się zainteresować takimi systemami izolacyjnymi i porozmawiać ze specjalistą w sprawie wdrożenia takiego systemu u siebie. Największy problem pojawia się w każdej chwili w sytuacji starych budynków. Stare budynki, stawiamy na starą modłę, mają w znaczącej liczbie sytuacji bardzo znikomą izolację albo nawet nie mają jej ogólnie rzecz biorąc i wówczas żywice iniekcyjne Isomat będą perfekcyjnym rozwiązaniem do osuszania ścian. Kiedy stropy i ściany są mokre, istnieje możliwość osuszania iniekcyjnego poprzez wstrzykiwanie specjalnych preparatów żywicowy do ścian. Preparaty te chłoną wodę i rozprężając się, zamykając szczeliny , a dodatkowo osuszający ściany bardzo gruntownie. W dłuższej perspektywie czasu znacznie przedłuża to żywotność danego budynku i sprawia, że budynek można rzadziej remontować, a i tak pozostaje w odpowiednim stanie. Bez takich izolacyjnych żywic ciężko byłoby przywrócić świetny stan starej budowli, które i mimo wszystko nie pragniemy burzyć, a którą chcemy zachować lub wyremontować. Zastosowaniem takich innowacyjnych systemów jak hydroizolacje polimocznikowe Isomat jest to jak najbardziej możliwe.
Źródło informacji: bezszwowe membrany Isomat.