Profesjonalna lokalizacja wycieków


Budownictwo i architektura /

Perfekcyjna lokalizacja wycieków

Po kilkudziesięciu latach w waszym domu lub mieszkaniu mogą pojawić się drobne przecieki spowodowane wiekiem instalacji kanalizacyjnej. Tego typu kłopotu są kwestią całkowicie naturalną, gdyż rury kanalizacyjne również podlegają zużycia, w szczególności po kilkudziesięciu latach. O ile zatem wasz dom posiada ponad trzydzieści lat, to z całą pewnością warto sprawdzić całą instalację kanalizacyjną.

Jest to konieczne zwłaszcza gdy co jakiś czas w waszym domu pojawiają się mokre plamy na ścianach. Oznacza to, że gdzieś w systemie kanalizacyjnym istnieje drobna luka, która w przyszłości może zamienić się w prawdziwą powódź. Warto zatem należycie przedtem zareagować i zainwestować własne pieniądze w profesjonalne badanie termowizyjne. Nie jest to zdecydowanie zbyt droga usługa, zwłaszcza zwracając uwagę na potencjalne zagrożenie. Koszt wyremontowania zalanego domu będzie z całą pewnością o wiele większy, niż precyzyjne zbadanie systemu kanalizacji przez profesjonalistów.
Wykrywanie nieszczelności jest możliwe, dzięki profesjonalnym kamerom termowizyjnym. Za ich pomocą profesjonaliści ze starannością sprawdzą cały system kanalizacji a także wasz dach. Badanie zakończy się dokładnym wskazaniem wszystkich drobnych nieszczelności znajdujących się zarówno w systemie kanalizacyjnym, jak i na dachu. Specjaliści powiedzą wam również, w których miejscach mogą w późniejszym czasie pojawić się nieszczelności, co będzie powiązane z wiekiem całego systemu kanalizacyjnego. Uzyskane informacje pomogą wam zaplanować przeprowadzenie generalnego remontu polegającego na uszczelnieniu dachu oraz wymianie części systemu kanalizacyjnego. Dzięki profesjonalistom dowiecie się, które rury wymagają pilnej zamiany, a które jeszcze spokojnie wytrzymają kolejnych kilkanaście lat. Na pewno będziecie zadowoleni z wykonanej przez profesjonalistów pracy, gdyż umożliwi wam ona na zaoszczędzenie dość sporej ilości waszych środków inwestycyjnych. Nagłe zalanie domu albo pełna wymiana systemu kanalizacyjnego kosztowałaby was kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dzięki fachowcom uda wam się znacząco obniżyć koszt remontu przynajmniej o pięćdziesiąt procent, czyli o kilkanaście tyś. pln. Warto więc najpierw przeprowadzić badanie termowizyjne, a dopiero później podjąć się przeprowadzenia generalnego remontu.
Więcej informacji na stronie: badanie termowizyjne.