Zabudowa rur – przewierty pod drogami


Budownictwo i architektura /

Przy wykonywaniu instalacji gazowych, energetycznych czy wodno-kanalizacyjnych konieczne jest układanie rurociągów lub przewodów, które czasem ciągną się na znacznych odległościach. Powinno się pamiętać o tym, że w tak zaistniałej okoliczności warto korzystać z usług firm, które stosują efektowne specjalistyczne sprzęty, jak również wykonują przewierty w nowoczesnej technologii, a zatem np przewierty sterowany. Jest to zaawansowana technologia przy wykonywaniu instalacji podziemnych, przykładowo używanych w sytuacji sieci energetycznych czy także wodno-kanalizacyjnych.

Tego rodzaju przewierty charakteryzują się dobrymi parametrami, między innymi są przyjazne dla środowiska, ponieważ są to prace, które nie wywołują uszkodzenia terenu czy też zniszczenia roślin, w tym ich systemów korzeniowych.
Przewierty przy instalacjach – co trzeba wiedzieć?
Montaż rur wykorzystywanych w sytuacji przykładowo instalacji kanalizacyjnych czy również telekomunikacyjnych wymaga stosowania odpowiednich technologii bezwykopowych, które pozwalają na zabudowę rur. Warto stosować rozwiązania innowacyjne a także praktyczne, na przykład takie jak przewierty horyzontalne, które mogą być stosowane w sytuacji różnych gruntów. A dodatkowo jest to technologia, która daje możliwość omijanie różnorakich przeszkód terenowych. Ogromną wielką zaletą tej technologii jest też to, że umożliwia skrócić trasę układania rurociągu czy również przewodów. Z usług firm, które oferują takie innowacyjne i funkcjonalne przewierty korzystają w głównej mierze firmy telekomunikacyjne, ale też firmy z branży hydraulicznej oraz kanalizacyjnej, elektroenergetycznej, ciepłowniczej, czy także firmy zajmującej się nawadnianiem terenów. Warto wspomnieć także o tym, że przeciski pod drogami mogą być stosowane w niełatwych warunkach terenowych, a więc przykładowo przy gruncie kamienistym. Jest to na prawdę często wybierane rozwiązanie, ze względu na korzyści, między innymi taki jak szybki przebieg prac, mniejsze zaangażowanie zarówno sprzętu jak też osób. Dodatkowo w sytuacji tych pracy nie dochodzi do zakłócenia ruchów komunikacyjnego, a więc nie zajmowane są przykładowo pasy ruchu czy także ulice. Warto zatem w pracach instalatorskich obsługiwać takie nowoczesne bezwykopowe metody zabudowy rurociągów.

Zobacz: przewierty horyzontalne.