Jeśli budujesz dom


Dom i ogród /

Decydując się na drzwi wewnętrzne możemy posiadać problemy z doborem koloru, budowy czy ewentualnymi ozdobami. Jednakże rzadko uprzytamniamy sobie z innego problemu, czyli wybraniem drzwi przylgowych albo bezprzylgowych.
Drzwi wewnętrzne bezprzylgowe i przylgowe różnią się elementami, takimi jak połączenia z futryną.

Widoczna różnica jest w wyglądzie, gdyż rodzaj drzwi jest dobierany do stylizacji wnętrza.
Drzwi wewnętrzne przylgowe są spotykane w większości mieszkań. Są łatwe w montażu, bardziej popularne i spotykane w wielu wzorach. Charakterystyczne dla drzwi przylgowych jest nachodzące na ościeżnicę wycięcie, zwane przylgą. Nawiasy w drzwiach wewnętrznych przylgowych są proste do wyregulowania i widoczne. Jednak zamek przy tego rodzaju drzwi jest ukryty. Drzwi z charakterystycznym wcięciem pasują do pomieszczeń klasycznych i w stylu retro. Drzwi wydają się nie ciężkie.
Drzwi wewnętrzne bezfelcowe są pozbawione załamanej krawędzi, która występuje w drzwiach przylgowych. Zamknięte drzwi tworzą z ościeżnicą równą, gładką powierzchnię. Zawiasy są ukryte, niemniej jednak na nieszczęście ciężkie do ewentualnego wymontowania. Krawędzie wyglądają masywnie, dzięki czemu pomieszczenie wydaje się optycznie większe. Drzwi bez przylgi świetnie odnajdą się w pomieszczeniach, urządzonych w stylu innowacyjnym i minimalistycznym. Perfekcyjnie sprawdzają się w wąskich przejściach. Są łatwiejsze w utrzymywaniu czystości. Drzwi wewnętrzne bezprzylgowe są jednakże trudniejsze w montażu a także droższe od drzwi, które posiadają przylgę.

Warto sprawdzić: farby beckers łódź.