Na co zwrócić uwagę wybierając bramę garażową?


Dom i ogród /

Garaże przydomowe pełnią wiele funkcji. Są nie tylko stanowiskiem postojowym dla samochodu, ale też miejscem przechowywania różnych urządzeń o przeznaczeniu technicznym a także sprzętu ogrodowego. Majsterkowicze często urządzają sobie w garażach warsztaty, gdzie w spokoju mogą oddawać się swojej pasji.

Nawet jeżeli nie mamy auta, garaż nam się zdecydowanie przyda, zwłaszcza jeżeli w domu nie dysponujemy pomieszczeniem, które służy za kantor do przechowywania przedmiotów o różnym zastosowaniu. Efektywność garaży w ogromnym stopniu zależy od rodzaju zastosowanej bramy.
Bramy garażowe
Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów bram, dzięki czemu każdy znajdzie rozwiązanie, które spełnia jego wymagania. Charakteryzuje się kilka kluczowych rodzajów bram. Są to bramy uchylne, nazywane również płytowymi, w czasie podnoszenia których wysuwana jest dolna część, zatem wymagają z przodu sporo wolnej przestrzeni. Dużym zainteresowaniem cieszą się bramy segmentowe, które nie potrzebują miejsca przed garażem, więc dobrze sprawdzają się w przypadku krótkich podjazdów. Wyróżnia je duża szczelność, są więc zalecane do garaży ocieplanych oraz garaży znajdujących się blisko drogi. Zwiększającym się zainteresowaniem cieszą się bramy rolowane, które znane są też pod nazwą bramy żaluzjowe. Jak nazwa wskazuje, działają tak jak roleta okienna. Odróżniają się dużym komfortem użytkowania, ponieważ wyposażone są w napęd elektryczny. Występuje także najbardziej klasyczny rodzaj bram, czyli bramy rozwieralne. Ich popularność jednak z roku na rok spada. Bardzo często wybieramy rozwiązania nowoczesne, które zajmują niewiele miejsca, a ich obsługa odbywa się samoczynnie. Dlatego tak popularne są bramy rolowane oraz segmentowe. Warto pamiętać, ażeby wybierając bramę do swojego garażu, zwracać wyjątkową uwagę na materiał, z którego została wykonana. Brama jest inwestycją na długie lata, zatem powinna wyeksponować się przede wszystkim trwałością, dzięki czemu nie będziemy musieli jej szybko wymieniać na nowy model. Sprawdźmy także, czy wybrany przez nas model posiada wszystkie atesty. Jeżeli już nie posiadamy ani odpowiednich umiejętności, ani narzędzi wybierzmy producenta, który w ofercie przewiduje opcjonalnie także montaż.
Więcej: producentbram24.pl.