Szamba


Dom i ogród /

W przypadku instalacji sanitarnych, które nie mogą być podłączone do sieci zbiorczej, powinno się zastosować świetny rodzaj szamba. Pamiętajmy o tym, że szambo powinno charakteryzować się przede wszystkim szczelnością, ale również wysoką wytrzymałością mechaniczną na różnego typu uszkodzenia. Stąd też warto wybierać produkty przetestowane i certyfikowane, na przykład tj. szambo betonowe 10m3.

Warto tutaj wspomnieć, że dostępne są również inne opcje pojemności, tak by dobrać odpowiedni zbiornik betonowy do danego obiektu czy także budynku.
Jaki rodzaj szamba wybrać do instalacji sanitarnej?
Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnorakich rodzajów szamba, warto wspomnieć natomiast o tym, by w tym przypadku postawić głównie na wysoką jakość stworzenia, a więc między innymi szambo betonowe 12m3. Takie szamba wykonywane są dobrej klasy betonu, który odznacza się świetnymi parametrami technicznymi a także użytkowymi. W praktyce znaczy to, że takie szambo jest odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, ponadto zabezpieczone jest za pomocą bardzo wysokiej jakości włazu betonowego. Warto dodać również o tym, że taki beton spełnia rygorystyczne normy powiązane w głównej mierze z ze szczelnością. Oznacza to, że korzystając z takich szamb zyskujemy pewność, że ścieki przedostający się do niego nie przenikną zarówno do gleby, jak również do wód gruntowych. Przy tym, szamba betonowe dostępne są w różnorakich wariantach, które różnią się nie tylko i wyłącznie pojemnością, niemniej jednak też innymi elementami. Dostępne jest w głównej mierze szambo betonowe 12m3 zarówno jednokomorowe jak również dwukomorowe. W sytuacji dwukomorowego występuje specjalna przegroda, która rozdziela ścieki stałe, grube od nadmiarowej ilości ścieków płynnych. Najbardziej istotne jest to, że w komorze, której występują specjalne bakterie ścieki zostają oczyszczone, a dzięki czemu mogą być wprowadzone do gruntu w postaci wody, która nie zawiera substancji szkodliwych czy również toksycznych. Jest to zatem rozwiązanie ekologiczne i ekonomiczne.

Więcej informacji na stronie: szambo betonowe 10m3 rybnik.