Kredy we frankach – gdzie szukać pomocy?


Finanse i bankowość /

Na nieszczęście wiele osób zmaga się z poważnymi problemami natury finansowej, co jest efektem zaciągnięcia kredytu w instytucji bankowej we frankach. Takie kredyty zwłaszcza bardzo chętnie były udzielane przez banki kilkanaście lat temu, głównie były to kredyty hipoteczne, a zatem kredytobiorcy przeznaczali je na zakup mieszkania czy także budowanie domu. Co za tym idzie, były to kredyty w wielkich kwotach, których spłacanie było rozkładane na kilkanaście, a wręcz kilkadziesiąt lat.

Kredyt we frankach co robić to na prawdę często zadawane pytanie przez osoby, które niestety zaciągnęły niekorzystne dla nich kredyty frankowe i nie są w stanie ich spłacać.
Kredyty frankowe – postępowanie
Przede wszystkim powinniśmy posiadać świadomość, że jako kredytobiorcy kredytów we frankach mamy prawo domagać się zwrotu nadpłaconych rat lub wręcz unieważnienia całej umowy frankowej w współzależności od aneksów zawartych w umowie z bankiem. Swoich praw możemy dochodzić samodzielnie, pamiętajmy jednakże, że czeka nas batalia z bankiem, który zrobi wszystko, aby nie wypłacić nam odszkodowania czy nie przyznać się do błędu. Warto zatem skorzystać z profesjonalnej pomocy, jakiej udzielają różne instytucje, jak także kancelarie prawne. Pomoc frankowiczom obejmuje sporo różnorakich elementów, z którymi na swoją rękę możemy sobie nie poradzić, dlatego warto skorzystać z pomocy fachowców, zarówno z dziedziny prawa, jak również finansów. Dzięki fachowej pomocy na 100 procent mamy znacznie większe szanse, aby wygrać sprawę przed sądem z bankami, ponieważ banki zazwyczaj nie godzą się na polubowne rozwiązywanie tego rodzaju spraw. Będziemy więc potrzebowali pomocy, między innymi tego, by ktoś nas reprezentował przed sądem i walczył o należne nam środki finansowe. Umowa frankowa coraz częściej zawiera niedozwolone klauzule, które dotyczą wzrostu kursu franka szwajcarskiego, co przekłada się na spłacanie znacznie wyższych niż określone w umowie rat. W pierwszej kolejności profesjonaliści, którzy oferują pomoc frankowiczom, gromadzą wszelką niezbędną dokumentację, by z dużą dokładnością zaznajomić się ze wszystkimi zapisami, które pozwolą wytyczyć strategię postępowania, ponieważ czasem możliwe jest nie tylko odfrankowanie kredytu, ale także unieważnienie całej umowy.

Sprawdź również informacje na stronie: Unieważnienie kredytu we frankach.