Kredyty frankowe – kancelaria prawna i pomoc


Finanse i bankowość /

W sytuacji kredytów frankowych coraz częściej dochodziło do nadużyć ze strony banków. Warto być świadomym jednakże o tym, że jeżeli już posiadamy taki kredyt, to możemy także korzystać z fachowej pomocy prawnej, które oferowana jest przez kancelarie specjalizujące się w prowadzeniu spraw dotyczących właśnie kredytów we franku szwajcarskim. Powinno się pamiętać o tym, że kancelaria frankowa oferuje usługi kompleksowe obejmujące między innymi fachowe prawne doradztwo, niemniej jednak także staranną analizę umowy kredytowej z bankiem.

Adwokat udzieli wsparcia na każdym etapie sprawy, a więc zarówno w czynnościach przedsądowych, ale będzie nas też reprezentował przed sądem w sytuacji postępowania. Warto zatem o tym pamiętać, jeżeli już zmagamy się z coraz wyższymi ratami kredytu frankowego i nie wiemy co dalej zrobić.
Kredyty we franku szwajcarskim – gdzie możemy poszukiwać pomocy?
Głównie powinno się podkreślić, że wiele osób posiada takie kredyty. Prócz tego, trzeba mieć świadomość, że kredyty frankowe udzielane przez instytucje bankowe na prawdę często obarczone są wadami prawnymi. Oznacza to, że umowy kredytów zawierają klauzule niedozwolone. Występowanie takich klauzuli jest podstawą do tego, by pozwać bank i domagać się między innymi odfrankowienia kredytu, a dosłownie całkowitego unieważnienia umowy kredytowej. Warto być świadomym o tym, że sądy coraz częściej orzekają na korzyść kredytobiorców, ponieważ banki stosowały praktyki, które są niedopuszczalne. Dotyczy to w głównej mierze braku rzetelnej informacji dla kredytobiorców związanej z ryzykiem walutowym franka szwajcarskiego. Należy wspomnieć o tym, że nieuchronnie wiązało się to nie tylko ze wzrostem miesięcznych rat, ale także całkowitym wzrostem salda zadłużenia, które wielokrotnie przekraczało wartość nieruchomości. Są to nieuczciwe praktyki, które są fundamentem między innymi do unieważnienia kredytu frankowego. Warto dodać także o tym, że kredyt frankowy udzielany tak chętnie przez banki był obarczony sporym ryzykiem. Banki wypełniając własne obowiązki względem klienta powinny rzetelnie informować o wszystkich możliwych scenariuszach. O ile tego nie robiły, to uchyliły się od swoich zobowiązań, a więc mamy prawo ubiegać się o zwrot nadpłaconych rat czy dosłownie całkowite unieważnienie umowy.

Zobacz: kredyty frankowe Głogów.