Porównywanie cen ubezpieczenia OC


Finanse i bankowość /

Tanie ubezpieczenie OC

Według obowiązujących przepisów prawnych w naszym kraju, każdy kierowca musi posiadać obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Jeżeli zostaniecie przyłapani do nieposiadaniu tego obowiązującego ubezpieczenia, to możecie liczyć się z najwyższymi karami finansowymi. Aktualnie jest to mniej więcej dwukrotność dochodów minimalnej.

Obecnie patrole na polskich drogach są niesamowicie częste, zwłaszcza w okresie świątecznym. Nieposiadanie wykupionego ubezpieczenia OC po prostu się nie opłaca, gdyż prędzej, czy później i tak zostaniecie skontrolowani przez policję, a nałożony na was mandat będzie kilkakrotnie wyższy, niż wartość ubezpieczenia. Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej może być dość tanie lub niesamowicie kosztowne. Wszystko tak de facto uzależniony jest od posiadanego przez was auta osobowego. Im bardziej prestiżowe i kosztowne auto, tym więcej będziecie musieli zapłacić za obowiązkowe ubezpieczenie.
Na wartość ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej wielki wpływ posiada także historia kierowcy. Jeżeli na swoim koncie posiadacie kilka wypadków, to na nieszczęście możecie spodziewać się dość wysokiej składki. Zakłady ubezpieczeń specjalnie nagradzają bezwypadkowych kierowców oferując dla nich dość niskie ceny ubezpieczenia. Na nieszczęście sytuacja wygląda przeciwnie w przypadku wypadkowych kierowców. Statystycznie szansa na kolejny wypadek jest dość spora, a to wszak wiąże się z koniecznością wypłacenia odszkodowania za straty materialne , a oprócz tego cielesne dla osób poszkodowanych. Nic zatem dziwnego, że osoby posiadające dość bogatą historię wypadkową będą zobowiązane do płacenia dość wysokich składek. W innym razie w Polsce nie istniałby żaden zakład ubezpieczeń, gdyż wszystkie dawno aby już zbankrutowały. Na wartość składki ogromny wpływ posiada także wiek kierowcy. Młodzi kierowcy, którzy posiadają prawo jazdy mniej, niż pięć lat niestety będą zmuszeni do zapłacenia wyższej składki. Wyższą składkę zapłacą również mężowie, których żony lub partnerki są dość świeżymi kierowcami. Jeżeli już więc wpiszecie własną żonę jako osobę prowadzącą auto, a nie posiada ona prawo jazdy dłużej, niż pięć lat, to musicie niestety liczyć się z troszkę wyższą składką.
Więcej informacji: Ubezpieczenia.