Potrącenie rowerzysty – odszkodowanie


Finanse i bankowość /

Zdarzenia drogowe coraz częściej kończą się przykrymi konsekwencjami, w szczególności dla osób pieszych czy rowerzystów, którzy są w znaczniezgorszym położeniu niż kierowca pojazdu. Pamiętajmy natomiast o tym, że potrącenie rowerzysty na pasach wiąże się z konkretnymi konsekwencjami, a więc osoba poszkodowana ma prawo ubiegać się o stosowną wysokość odszkodowania od towarzystwa ubezpieczeniowego, w którym kierowca pojazdu miał wykupioną polisę odpowiedzialności cywilnej. O ile natomiast kierowca nie miał takiej polisy wykupionej, to wówczas zadośćuczynienie a także odszkodowanie powinno być wypłacone z ubezpieczeniowego funduszu gwarancyjnego.

O ile mamy kłopoty z uzyskaniem stosownej wysokości odszkodowania, to niewątpliwie warto zwrócić się do kancelarii odszkodowawczych, które specjalizują się w dochodzeniu uczciwych odszkodowań dla osób poszkodowanych w wypadkach drogowych oraz komunikacyjnych.
Odszkodowanie za potrącenie rowerzysty – co trzeba wiedzieć na ten temat?
Głównie musimy mieć świadomość, że odszkodowania warszawa to usługa kompleksowa, która oferowana jest przez kancelarie odszkodowawcze, które gwarantują klientowi kompleksowe wsparcie na każdym etapie sprawy, a więc zarówno w negocjacjach z towarzystwem ubezpieczeniowym, jest również podczas procesu sądowego, jeżeli do takiego dojdzie. Odszkodowanie oraz zadośćuczynienie wypłacane osobie poszkodowanej w wypadku drogowym, przykładowo takie jak potrącenie rowerzysty, powinno pozwolić na pokrycie kosztów leczenia, ale także fizjoterapii czy też rehabilitacji. A przy tym, powinny być również pokryte koszty dojazdów do placówek medycznych, czy też koszty opieki nad taką osobą. Nie zapominajmy na ty o tym, że wypadkach drogowych coraz częściej ulega uszkodzeniu również mienie osoby poszkodowanej, a więc na przykład rower, kask specjalna odzież ochronna czy także telefon komórkowy. Dlatego też warto ubiegać się również o zwrot kosztów za utracone w wypadku mienie. Jeżeli zastanawiamy się, jakie odszkodowanie za potrącenie rowerzysty, to jego wysokość uzależniona jest między innymi od stopnia a uszczerbku na zdrowiu, ponieważ inną kwotę uzyskamy w przypadku złamania ręki, a inną w przypadku obrażeń wielonarządowych.

Polecam: Pomoc w uzyskaniu odszkodowania z oc sprawcy.