Blog – wybór tematu


Inne /

Tworzenie internetowego bloga

O ile podjęliśmy już decyzję o tym, że chcemy zbudować interesujące treści poprzez pisanie bloga, warto zaplanować z dużą uwagą krok po kroku nasze działania. Ze stuprocentową pewnością ułatwi to blogowanie , a dodatkowo tworzenie atrakcyjnych treści dla czytelników. Przedstawiamy kilka kroków, które sprawią, że Twój blog będzie bardzo ciekawy dla potencjalnych odbiorców.

Zacznijmy od tego, co bardzo istotne – NAZWA. W wielu sytuacjach wymyślamy ją na siłę i pod wpływem wrażeń, natomiast jest ona kluczowa w procesie identyfikacji odbiorców z naszą swoją marką. Staraj się wystrzegać polskich znaków, których nie można wpisywać w nazwie www. Spraw, ażeby nazwa była chwytliwa i prosta. Sprawdź nazwy blogów innych twórców, które piszą o tym samym. Unikaj dublowania powstałych już nazw, ponieważ spowoduje to sporo trudności, takich jak np: spersonalizowany adres e-mail, nazwa użytkownika na portalach społecznościowych oraz dodatkowo nazwa samego bloga online. O ile masz z tym trudność, poszukaj odpowiednich synonimów albo zastanów się nad tym, czy nie pragniesz tworzyć pod swoim własnym imieniem i nazwiskiem.
Wygląd stanowi o tym, czy będziemy w jakiś sposób się odznaczać w gronie tysiąca innych blogów tematycznych. Rozważ jak, ma wyglądać Twój blog. Odpowiedz sobie na kluczowe pytania:

Czy zamierzam publikować dużo fotografii?
Czy będę zamieszczać filmiki?
Czy zależy mi na podziale stron na konkretne pod strony?
Co pragnie posiadać na swoim Blogu?

Te informacje niewątpliwie pozwolą Ci wybrać odpowiedni szablon, który w przyszłości możesz zmodyfikować. Nie zapominaj o odpowiednich barwach. Wciąż styl Twoim wpisom. Wybierz odpowiednią czcionkę , a oprócz tego kolory, które pozwolą identyfikować się czytelnikom z tworzonymi przez Ciebie treściami.
3. Treść to co bardzo ważne na naszym blogu! Wyłącznie wartościowe treści pozwolą na to, ażeby nasze blogowanie przyniosło oczekiwany efekt. Spisz listę tematów, o których zamierzasz pisać. Określ tematykę wokół, której będziesz się poruszać. Niech osoby odwiedzające Twój blog internetowy, wiedzą czego on dotyczy. Kolejna istotna kwestia to systematyczność. Egzystujemy w czasach, w których sporo rzeczy bardzo szybko nas nudzi. Dostarczaj swoim czytelnikom atrakcji. Pisz regularnie i ciekawie. Pisz o rzeczach, na których się znasz. Nie powinieneś być ekspertem od wszystkiego!

Zauważ także na dodatki, które możesz uruchomić więcej na blogu internetowym, np: licznik odwiedzin, archiwum wpisów, czy przekierowanie na Twoje konta w media społecznościowech. Zaplanowanie działań krok po kroku, umożliwi zyskać stałych odbiorców.