Instalacje fotowoltaiczne na wydzierżawionej ziemi – co warto wiedzieć?


Inne /

Zapewne właściwie każdy już słyszał o panelach fotowoltaicznych. Warto jednakże wyjaśnić najważniejsze zagadnienia powiązane z tą tematyką. Głównie fotowoltaika to nowoczesne a także funkcjonalne rozwiązanie, która pozwala na wytwarzanie energii elektrycznej z energii promieniowania słonecznego.

Trzeba zaznaczyć, że jest to technologia przyjazna środowisku, ponieważ praca paneli fotowoltaicznych nie powoduje emisji szkodliwych substancji do atmosfery. A dodatkowo, panele fotowoltaiczne znajdują użycie zarówno na domach jednorodzinnych, jak również na rozległych farmach fotowoltaicznych, które są stawiane przez gospodarstwa rolne czy spore firmy. Nie powinno więc nikogo dziwić, że coraz bardziej popularne usługą jest dzierżawa gruntu pod farmę paneli fotowoltaicznych.
Grunty przeznaczone na farmy fotowoltaiczne – co warto mieć świadomość tego?
Głównie warto podkreślić, że dzierżawa ziemi pod fotowoltaikę to rozwiązanie, które zapewnia stabilizację finansową. Firmy, które oferują takie usługi, proponują swoim klientom dosłownie do kilkunastu tysięcy złotych za hektar wydzierżawionej ziemi pod farmę fotowoltaiczną. Warto dodać także, że instalacje fotowoltaiczne są rozwiązaniem ekologicznym, jak także bezpiecznym. Ich montaż trwa krótko, obsługa nie wymaga zbyt sporo pracy. A przy tym, w przeciwieństwie do turbin wiatrowych panele fotowoltaiczne nie generują hałasu. Nie jest zatem zaskoczeniem, że dzierżawa gruntu pod instalację fotowoltaiczną to rozwiązanie, z którego coraz chętniej korzystają właściciele działek rolnych lub innych gruntów. Wiele firm korzysta z tego rozwiązania, ponieważ wydzierżawienie ziemi pod farmę fotowoltaiczną jest wyjściem proekologicznym, w związku z tym buduje pozytywny wizerunek firmy w oczach klientów a także kontrahentów. W związku z tym dzierżawa gruntu pod farmę pv staje się formą marketingu, która reklamuje firmę jako proekologiczną i nastawioną na technologie innowacyjne oraz przyjazne środowisku. Warto mieć na uwadze też, że umowy na dzierżawę ziemi są podpisywane nawet ma kilkadziesiąt lat, co zapewnia stały zysk. W dodatku, stawka jest rewaloryzowana co roku o wskaźnik inflacji. Jeżeli już więc jesteśmy właścicielami gruntów, warto przemyśleć też taką sposobność, ażeby wynająć go firmie, która instaluje systemy fotowoltaiczne.

Sprawdź: dzierżawa gruntu pod farmę pv.