Odzież do cleanroom


Inne /

Pomieszczenia czyste powinny charakteryzować się określonymi standardami, które dotyczą w głównej mierze czystości powietrza, niemniej jednak też zachowania czystości powierzchni czy podłoży roboczych. Do wnętrz stref czystych zaliczamy między innymi laboratoria biotechnologiczne, niemniej jednak także laboratoria medyczne, farmaceutyczna, czy również pracownie, w których wytwarzane są wysokiej jakości przyszłościowe technologie. Warto dodać o tym, że czyszczenie pomieszczeń czystych wymaga stosowania odpowiednich środków, materiałów oraz akcesoriów, które pozwalają na realizowanie standardów związanych z zachowaniem czystości, zarówno podłoży, jak także czystości mikrobiologicznej powietrza wypełniającego takie pomieszczenie.

Warto więc w kwestii wnętrz czystych zaufać fachowcom, którzy oferują wyłącznie profesjonalne i sprawdzone rozwiązania w zakresie odzieży, środków czyszczących, jak też akcesoriów użytych do skrupulatnego i dokładnego czyszczenia pomieszczeń czystych.
Rozwiązania do wnętrz czystych – na co zwrócić uwagę?
Na początku powinno się zaznaczyć, że czyszczenie Cleanroom wymaga stosowania należycie dobranych materiałów oraz akcesoriów, jakie znajdziemy w ofercie producentów a także dystrybutorów. Pamiętajmy o tym, że jest to niezbędne ze względu na restrykcyjne zasady dotyczące użytkowania pomieszczeń czystych, które muszą być przestrzegane przez każdego pracownika. Pomieszczenia czyste weryfikowane są pod względem parametrów środowiskowych, które dotyczą nie tylko wilgotności powietrza, ale także temperatury, ciśnienia oraz parametrów związanych z czystością mikrobiologiczną. Stąd też w ofercie dostawców rozwiązań dla pomieszczeń czystych znajdziemy między innymi maty dekontaminacyjne dostępne w różnorakich rozmiarach, jak też specjalne chusteczki bezpyłowe, które przycinane są laserowo służące do czyszczenia powierzchni roboczych wykorzystywanych w pomieszczeniach czystych. Prócz tego, czyszczenie pomieszczeń czystych to też użycie odpowiednich filtrów, które zadbają o czystość mikrobiologiczna powietrza. Warto zatem wybierać tylko produkty sprawdzone, które przeznaczone są do pomieszczeń czystych. Znajdziemy tam też odzież przeznaczoną dla pracowników takich pomieszczeń.

Źródło informacji: woreczki do cleanroom.