Strona z nekrologami


Inne /

Nierzadko śmierć przychodzi nagle i chcemy poinformować znajomych , a dodatkowo bliskich o tym, że umarł ktoś z naszej rodziny bądź z naszych znajomych czy z naszej pracy. Wówczas wiesza się nekrolog, czyli informację o śmierci danej osoby, dniu pogrzebu , a ponadto podziękowania za ewentualne kondolencje itd. Rzeczpospolita nekrologi publikuje od wielu lat.

Właściwie każdy może opublikować tam swój nekrolog w dokładnie określonej cenie, w współzależności od tego, i jak duża będzie tabliczka z tym nekrologiem.
Chodzi tu o format. Formaty mogą być różnorodne, począwszy od najmniejszych, pośrednie i takie faktycznie duże. Wielkość formatu determinuje ceny. Im większy jest format dalej tabliczki, tym wyższa jest cena publikacji. Nekrologi Rzeczpospolita zamieszcza w niewielkich formatach, a czasem wręcz w formie całej strony. Publikacja na całej stronie jest najdroższa, bo kosztuje wręcz kilka kilkanaście tysięcy zł. Jednak są przypadki w których ludzi stać jest na to, ażeby opublikować aż tak duży nekrolog. Zwłaszcza chodzi tutaj o ludzi, którzy są o kimś ważnym dla miasta bądź regionu czy jakiejś społeczności. Na ich nekrologi nie szczędzi się pieniędzy. Rzeczpospolita nekrolog publikuje w wydaniu drukowanym swojej miesięczniki, która ma zasięg ogólnopolski. Tak zatem nekrolog pojawi się w gazecie we wszystkich miastach i mniejszych miejscowościach. To w większości przypadków sprawia, że na konkretne pogrzeby ściąga w rzeczywistości duża liczba osób. W wielu przypadkach w sytuacji znanych zmarłych są to ludzie z całej Polski, a nawet z zagranicy. W nekrologu publikuje się imię i nazwisko osoby zmarłej, w wielu sytuacjach również jej funkcję, zawód albo po prostu czynność, która zajmowała się za życia, datę śmierci , a oprócz tego datę pogrzebu, zaproszenie na pogrzeb z informacją, gdzie się odbędzie , a oprócz tego podziękowania lub informację, że o śmierci powiadamia najbliższa rodzina pogrążona w żałobie. Przeznaczenie mają różnorodne informacje. W dużej liczbie przypadków nekrolog jest publikowany na przykład przez znajomych z pracy albo szkoły i zawiera zatemej informacji, szczegółowe informacje dotyczące danej osoby jej osiągnięcia , a oprócz tego tego, czym się zajmowała. W wielu przypadkach są to również personalne podziękowania od dokładnie określonej grupy osób lub od dokładnie określonej osoby, która jest wdzięczna za jakieś konkretne działania podejmowane przez zmarłego.
Zobacz również: Nekrolog rzeczpospolita.