Sposoby zarabiania na blogowaniu


Komputery i internet /

Blog - wybór tematu

Blogowanie staje się coraz bardziej popularną formą zarabiania pieniędzy. Decydują się na nią przede wszystkim uczniowie i studenci, licząc na prosty dodatkowy zarobek. Blogowanie to także domena kobiet w ciąży, na urlopie macierzyńskim, osób niezdolnych do pracy fizycznej z powodu różnorakich niepełnosprawności – ale nie tylko i wyłącznie.

Wielu biznesmenów zakłada blogu w celu budowania marki osobistej, promowania własnej firmy czy działalności gospodarczej. Zarobek na samym blogu internetowym w tym wypadku nie jest konieczny – kluczowym misją staje się bowiem rozkręcenie innego biznesu.
Sposobów zarabiania na blogu jest całe mnóstwo. Zaczynając od linków i sieci afiliacyjnych, dzięki którym możemy pozyskać przychód za wygenerowaną sprzedaż. Jednak, ażeby zarabiać na tego typu programach, powinno się zbudować duże zaufanie czytelników, którzy są skorzy zakupić polecane przez moją firmę produkty.
Innym sposobem zarabiania dzięki pisaniu bloga jest treść sponsorowany. Dostajemy produkt, którego recenzję lub zastosowanie mamy zaprezentować w tekście na blogu, a często również w innych social mediach – na naszym profilu na Facebooku , a oprócz tego Instagramie. Tego typu współprace zdarzają się dość w dużej liczbie przypadków, natomiast wymogiem jest duża liczba czytelników. Także od liczby osób odwiedzających naszego bloga zależy wysokość opłaty za tego typu upowszechnienie. Im bardziej rozpoznawalni jesteśmy w świecie blogosfery, tym bardziej korzystne oferty dostajemy od zleceniodawców.
Niestety, mniejsi blogerzy w wielu przypadkach otrzymują tylko zapłatę w formie barteru – np recenzenci książkowi otrzymają książkę na własność w zamian za recenzję. Jest to mało opłacalne dla blogera, chociaż wciąż są osoby, które się na taki system godzą.
Jednym z bardziej wymagających (ale często najbardziej skutecznym) sposobem zarabiania na blogu internetowym jest sprzedaż własnego produktu, na przykład. kursu czy ebooka. Jeżeli mamy dużą liczbę zaangażowanych czytelników, a też pomysł na bardzo ciekawy produkt – warto spróbować! Praca nad takim projektem zajmuje bardzo dużo czasu, ale opłaca się najbardziej ze wszystkich podanych powyżej możliwości. Warto przed wypuszczeniem produktu przeprowadzić ankietę w gronie czytelników – czy byliby skłonni do zakupu , a ponadto czego konkretnie oczekują.
Istnieją też inne sposoby zarabiania na blogu, ale te przedstawione powyżej są najbardziej popularne. O ile myślisz o założeniu i prowadzeniu własnego bloga online – warto spróbować! Jest to inwestycja, która wprawdzie pochłania bardzo dużo czasu, ale zwraca się w późniejszym czasie w postaci własnej społeczności odbiorców i renomy w świecie internetu.