Autorska biżuteria


Kosmetyki i moda /

Nie ulega wątpliwości, że biżuteria to doskonałe dopełnienie różnych stylizacji, zarówno wieczorowych, jak też codziennych. Coraz większą popularnością cieszy się autorska biżuteria, która cechuje się głównie oryginalnością, jak także bardzo precyzyjnym wykonaniem, dlatego wybierana jest przez kobiety, które cenią niepowtarzalność, jak również wysokie walory estetyczne. Oferta biżuterii artystycznej jest bardzo różnorodna, są to np kamienie naturalne w różnorakich konfiguracjach a także zestawieniach, a więc np pierścionki, naszyjniki czy wisiorki.

Warto dodać też o tym, że kamieniom naturalnym przypisuje się określone działanie a także znaczenie, dlatego przed wybraniem dobrego rodzaju biżuterii warto zapoznać się z właściwościami użytych w danej biżuterii kamieni.
Dlaczego powinno się mieć biżuterię z kamieniami naturalnymi?
Głównie powinno się zaznaczyć, że naszyjniki z kamieniami charakteryzują się niepowtarzalnymi walorami estetycznymi, ponieważ kamienie naturalne to ogromna różnorodność kształtów, jak także struktur, faktur czy połysku. Warto być świadomym również o tym, żeby część kamieni występuje w różnorakich odcieniach kolorystycznych, a więc są to zarówno kamienie żółte, czerwone, fioletowe, czarne czy białe. Co za tym idzie, w tak różnorodnej ofercie z pewnością uda nam się wybrać biżuterię z takimi kamieniami naturalnymi, które spełniają nasze wymagania pod kątem stylistycznym. Warto zdawać sobie sprawę jednakże o tym, aby zapoznać się również z ich właściwościami a także przypisywanym im znaczeniem. Wśród najpopularniejszych kamieni naturalnych należy wymienić np akwamaryn. Jest to charakterystyczny kamień naturalny, który występuje w barwie błękitnej lub niebieskozielonej. Jest to jeden z najpopularniejszych kamieni jubilerskich, który wykorzystywany jest w biżuterii takiej jak naszyjniki, ale również pierścionki. Inne popularne kamienie naturalne stosowane w przy wyrabianiu biżuterii artystycznej to na przykład onyks, który symbolizuje siłę. Popularny jest również kwarc, który dostępny jest w różnorakich odcieniach kolorystycznych, na przykład na prawdę bardzo często spotykany jest przezroczysty, czyli tak zwany kryształ górski. Jak się zatem okazuje, biżuteria z kamieniami to naprawdę bogaty wybór różnych ozdób.

Źródło: akwamaryn.