Prostownice do włosów


Kosmetyki i moda /

Prostownica do włosów

W nadchodzącym sezonie doskonale proste włosy wciąż będą w modzie. Dlatego też warto jest kupić odpowiednie akcesoria i kosmetyki, które pozwolą uzyskać tego typu efekt. Czym wyróżnia się wspaniała prostownica do włosów i czym warto kierować się podczas zakupu takiego urządzenia?
Warto być świadomym, że obecnie istnieją różnorodne technologie prostowania włosów.

Najbardziej znana jest podstawowa prostownica, która posiada metalowe płytki. Jej priorytetową wadą jest to, że nie nagrzewają się one równomiernie, co sprzyja zniszczeniom włosów. Dlatego o wiele bardziej obecnie polecane są tak zwane prostownice ceramiczne albo z łączonych materiałów. Takie płytki nagrzewają się równomiernie, dzięki czemu szybciej można pozyskać dany efekt. Nabywając tego typu urządzenie warto jest zwrócić uwagę na to, ażeby miało ono możliwość regulacji temperatury. To ważne, ponieważ cieńsze włosy nie wymagają 200 stopni Celsjusza, ażeby je wyprostować. Poza zwracania uwagi na rodzaj płytek warto jest również sprawdzić, czy dana prostownica posiada jakikolwiek system ochrony włosów. Obecnie jedną z sposobności jest w głównej mierze jonizacja. Prostownica jonizująca włosy przy prostowaniu przede wszystkim zapobiega ich puszeniu się i elektryzowaniu. Stąd też warto analizować taką opcję, jeśli włosy są przesuszone i łatwo ulegają uszkodzeniom pod wpływem temperatury.
W obecnych czasach niekoniecznie należy decydować się na standardową prostownicę. Obecnie istnieją również inne sposoby uzyskiwania łatwych włosów niż przesuwanie ich po nagrzanych płytkach. Pierwszą opcją jest zakup prostownicy, która funkcjonuje jak promiennik ciepła. Zamiast nagrzewających się płytek wykorzystywane jest w tym przypadku ciepłe światło. które funkcjonuje wprost na prostowane włosy, co ma uchronić je przed częścią uszkodzeń.
Za zdecydowanie najlepsze prostownice w teraźniejszych czasach uznawane są natomiast te, które zamiast standardowego nagrzewania wykorzystują do prostowania włosów parę wodną. Prostownice parowe umożliwiają szybką i łagodną dla pasm stylizację. Pamiętajmy, że tożsamo jak w przypadku innych prostownic także ta posiada płytki, dlatego bardzo dobrze jest wybrać model, który posiada równomiernie nagrzewające się płytki z ceramiki.
Sprawdź: najlepsze-prostownice.pl.