Zdrowe posiłki – dieta pudełkowa


Kulinaria /

Fundamentem zdrowego stylu życia jest zbilansowana dieta oraz regularna aktywność fizyczna. Coraz częściej brakuje nam natomiast czasu, by zadbać o własne zdrowie oraz kondycję. Sporo godzin spędzonych w pracy uniemożliwia nam robienie zakupów oraz przygotowywanie codziennych posiłków.

Rozwiązaniem w takim wypadku może być dieta pudełkowa. Jest to bardzo wygodna metoda, ażeby codziennie spożywać zdrowe a także smaczne posiłki.
Co jeszcze trzeba mieć świadomość tego na temat diety pudełkowej?
Usługi firm cateringowych obejmują catering przeznaczony dla tych wszystkich, którzy nie mają czasu lub po prostu nie chcą własnymi siłami przygotowywać zdrowych posiłków. Forma pudełkowa jest bardzo wygodna i zamawiając tę usługę, otrzymujemy zestaw posiłków zastosowanych na cały dzień pod wskazany przez nas adres. Jeżeli już spędzamy sporo godzin w pracy, to wówczas najlepiej jest podać adres naszego biura. Firmy cateringowe umożliwiają klientom wybór spośród wielu różnych wariantów diety. Bardzo popularna ostatnio stała się dieta ketogeniczna, czyli dieta wysokotłuszczowa, która umożliwia w szybki sposób pozbyć się zbędnych kilogramów. Niezmiennie dużą popularnością cieszy się dieta wegańska. Dostępna jest także forma wzbogacona o potrawy z ryb. Firmy cateringowe przygotowały też opcje dla osób, które nie tolerują laktozy albo glutenu, a zatem mamy do wyboru także dietę bezglutenową oraz bez laktozy. Co najistotniejsze, catering dietetyczny umożliwia nam wybór odpowiedniego planu energetycznego. Jeśli zatem zamierzamy przed nowym rokiem zgubić kilka niepotrzebnych kilogramów, to wówczas powinniśmy skorzystać z planu o obniżonej kaloryczności. Jeżeli już zaś prowadzimy intensywne treningi, to wskazane jest stosowanie diety o zwiększonej kaloryczności, dosłownie do 4000 kilokalorii. Warto pamiętać, że catering powinien być oparty na produktach naturalnego pochodzenia bogatych w składniki odżywcze, minerały a także witaminy, które zapewniają właściwe funkcjonowanie całego organizmu. Niewłaściwe nawyki żywieniowe to nie tylko poważne choroby, takie jak cukrzyca, ale także kłopoty powiązane z kondycją skóry, na przykład trądzik. To, co jemy, wpływa na funkcjonowanie całego organizmu, warto więc dołożyć starań, ażeby były to posiłki pełnowartościowe.

Zobacz również: catering dietetyczny gdańsk.