Białka rekombinowane na zamówienie


Medycyna i uroda /

Produkcja białek rekombinowanych

Współczesna medycyna ma na swoim koncie wiele wspaniałych odkryć, dzięki którym jesteśmy wstanie zapobiegać wielu chorobom, które do niedawna uchodziły za nieuleczalne. Bez wątpienia nadal wiele chorób jest wciąż nieuleczalnych, dlatego przed nami jest jeszcze dodatkowo wspaniałych odkryć z zakresu medycyny , a ponadto biotechnologii. W szczególności ważny jest rozwój biotechnologii, która daje możliwość na odkrycie nowych, przyszłościowych leków , a ponadto ich składników.

Jednym z największych odkryć są białka rekombinowane.
Jeśli chociaż odrobinkę interesujecie się biotechnologią, to na pewno chociaż raz spotkaliście się z tym pojęciem. 1szy raz zostały użyte w przemyśle w ubiegłym wieku i w tym samym momencie zostały okrzyknięte przełomowym odkryciem. Kilka lat w późniejszym czasie po wielu testach klinicznych białka te zaczęto używać w medycynie do produkcji leków. Leki biologiczne są stosowane aktualnie przy leczeniu naprawdę wielu chorób. Białka te, zwane inaczej ludzką insuliną, wykorzystuje się powszechnie w terapii chorób onkologicznych, autoimmunologicznych, neurologicznych, genetycznych, krwi, czy wręcz przy zwykłej infekcji.
Początkowo leki posiadały niesamowicie wysoką cenę, gdyż były pozyskiwane jedynie i jedynie z tkanek żywych organizmów. Produkcja z żywych tkanek białek rekombinowanych była niesłychanie pracochłonna , a dodatkowo kosztowna. Powodowało to, że ilość dostępnych leków biologicznych była mocno ograniczona, dlatego ich ceny były niesamowicie wysokie. Aktualnie znaleziono już kilka innych możliwości na pozyskiwanie białek rekombinowanych, dlatego ceny leków z udziałem ludzkiej insuliny znacznie spadły i stały się praktycznie powszechne i dostępne dla wszystkich. Ludzka insulina stała się o sporo bardziej powszechna, dzięki niesamowitemu rozwoju biotechnologii. Zastosowanie szalenie skomplikowanej techniki rekombinacji DNA umożliwiło masową produkcję białek rekombinowanych w specjalnych systemach komórkowych. Są więc obecnie wytwarzane w systemach komórkowych drożdży, bakterii, roślin , a dodatkowo zwierząt.
Leki biologiczne to zdecydowanie najistotniejszym zastosowaniem białek rekombinowanych, natomiast zdecydowanie niejedynym. Obecnie wiele białek jest używanych przez producentów w przemyśle chemicznym. Zastosowań w przemyśle białek rekombinowanych jest de facto wiele. Wykorzystuje się je w głównej mierze przy produkcji proszków do prania. Oprócz przemysłem chemicznym używa się je także w przemyśle spożywczym. Doskonałym przykładem zastosowania białek rekombinacyjnych w przemyśle spożywczym jest renina, która jest niezbędna do produkcji przepysznych serów podpuszczkowych.
Polecamy: Selekcja przeciwciał z bibliotek .