Fala uderzeniowa – zastosowanie


Medycyna i uroda /

Placówki rehabilitacyjne oraz fizjoterapeutyczne oferują swoim pacjentom szerokie spektrum zabiegów, które w głównej mierze redukują odczucia bólowe, jak też pozwalają na odzyskanie sprawności ruchowej utraconej np w wyniku istotnych urazów kończyn czy też kręgosłupa. Coraz popularniejszą metodą wykorzystywaną w rehabilitacji jest fala uderzeniowa łódź. Warto wspomnieć jednak o tym, że doświadczeni fachowcy tacy jak fizjoterapeuci oraz rehabilitanci wykorzystują w swojej pracy sporo innowacyjnych rozwiązań, które dostosowane są do potrzeb a także chorób konkretnego pacjenta.

Na rehabilitację powinny zgłosić się w głównej mierze osoby, które cierpią na przewlekłe choroby, przykładowo takie jak reumatoidalne zapalenie stawów, które stopniowo ograniczają sprawność ruchową pacjenta.
Co warto mieć świadomość tego na temat terapii falą uderzeniową?
Na początku trzeba podkreślić, że fala uderzeniowa łódź to zabieg, który jest nieinwazyjny, całkowicie bezbolesny dla pacjenta, a jednocześnie jest to nowoczesna technika, która z powodzeniem wykorzystywana jest w terapii bólu przewlekłego, który tyczy się układu mięśniowego i szkieletowego. Pacjenci już po pierwszym zabiegu odczuwają sporą poprawę, ponieważ jest to zabieg, który niweluje dolegliwości bólowe, ale również działa przeciwzapalnie. W zależności od przypadku pacjenta potrzebnych jest kilka sesji, tak aby zyskać satysfakcjonujący efekt na przykład w postaci całkowitego zlikwidowania dolegliwości bólowych danego rejonu ciała. Warto zdawać sobie sprawę o tym, że ta technika wykorzystywana jest przy leczeniu bólu mięśni a także stawów, dotyczy to w głównej mierze mięśnia piszczelowego łydki. Takie stany bólowe mogą być wywołane przez różne czynniki, na przykład mechaniczne. Warto być świadomym również o tym, że fala uderzeniowa łódź je z powodzeniem wykorzystywana jest w zabiegach estetycznych polegających na usuwaniu cellulitu. Dzięki temu, że komórki tłuszczowe pochłaniają energię drgań, zmniejsza się ich objętość, a nadmiar zostaje usunięty z organizmu przez układ limfatyczny. Dodatkowo taka fala uderzeniowa powoduje również zwiększenie wydajności działania procesów metabolicznych w organizmie. Jak zatem widać, jest to nowoczesna i skuteczna technika między innymi przy usuwaniu dolegliwości bólowych.

Zobacz więcej: http://www.uderzeniowafala.pl/