Tlenoterapia


Medycyna i uroda /

Dzięki zaawansowaniu technologicznemu mamy dostęp do szeregu innowacyjnych rozwiązań, które korzystnie wpływają na funkcjonowanie całego organizmu, ale poprawiają również nasze samopoczucie. Takim właśnie innowacyjnym rozwiązaniem jest komora hiperbaryczna. Jest to specjalna komora, w której panują specyficzne warunki, a mianowicie podwyższone ciśnienie, jak również podwyższone stężenie tlenu.

Dzięki takim warunkom tlen ze znakomitym skutkiem dociera do tkanek organizmu, odżywiając je a także regenerując, co daje szereg prozdrowotnych konsekwencji, między innymi takich jak spowolnienie procesów starzenia, a więc odmłodzenie organizmu. Warto więc poznać więcej informacji na temat korzyści zdrowotnych płynących z zażywania sesji w komorach hiperbarycznych.
Tlenoterapia – zalety
Głównie na samym początku należy wyjaśnić, że sesja w komorze hiperbarycznej, a więc tlenoterapia, jest absolutnie bezpieczna, nie zagraża w żaden sposób zdrowiu pacjenta. Z tlenoterapii mogą korzystać zarówno osoby dorosłe, jak też dzieci. Zalecana jest ona na przykład osobom po urazach kostnych czy stawowych, ponieważ zwiększone stężenie tlenu korzystnie wpływa na regenerację uszkodzonych elementów układu kostnego, mięśniowego czy stawowego. Sesje w komorze hiperbarycznej są także elementem regeneracji sportowców, którzy intensywnie trenują. Warto też wspomnieć o tym, że sesja w komorze hiperbarycznej przebiega w komfortowych dla pacjenta ustaleniach, ponieważ jest to komora wyposażona w wygodne siedzenia, jak również klimatyzację. Pacjent może również zaimplementować do swoich potrzeb oświetlenie. Z całkowitą czyli stu procentową pewnością warto stosować tlenoterapię, ponieważ jest to metoda, która niesie ze sobą sporo korzyści zdrowotnych. Przede wszystkim wspomaga pracę serca, koryguje ukrwienie wszystkich tkanek. A przy tym wspomaga pracę układu nerwowego, a więc pomaga zwalczać w głównej mierze zmęczenie, stany depresyjne czy bóle głowy. Wiele osób korzysta z sesji w komorze hiperbarycznej dla efektu odmładzania. Podwyższenie stężenie tlenu sprawia, że uruchamiane są uśpione mechanizmy regeneracyjne, a to daje efekt odmładzania, poprawiając w głównej mierze kondycję skóry. W dodatku, tlenoterapia przyspiesza również metabolizm komórkowy i pomaga wyeliminować toksyny z organizmu.

Źródło informacji: hiperbarycznalodz.pl