Profesjonalna korekta licznika w Szczecinie


Motoryzacja i transport /

Tania korekta licznika w Szczecinie

Innowacyjne samochody osobowe są w zdecydowanej większości oparte na elektronicznych systemach. Dla znakomita większość z nas to nie przeszkadza, gdyż to właśnie te systemy są odpowiedzialne za przyszłościowe funkcje znajdujące się w naszym autach, między innymi zamek elektryczny albo system wspomagania kierownicy. Na nieszczęście systemy te posiadają również jedną wadę, a mianowicie są niesamowicie czułe.

Wystarczy tylko drobne spięcie, aby wystąpiła dość poważna awaria w jednym z systemów elektronicznych. Najczęściej występuje dość poważna wada systemu na liczniku kilometrów. Nagłe reset licznika lub jego zatrzymanie się jest niebezpieczne dla samego kierowcy. Licznik kilometrów w znaczącej liczbie przypadków informuje nas wszak o potrzebie wymienienia niektórych części albo na dodatkowa wizytę w warsztacie samochodowym. Poza tym żaden mechanik nie podpisze wam dokumentów o ważnym przeglądzie technicznym, jeśli nie będziecie posiadali sprawnego licznika kilometrów. Jeżeli już więc nastąpi w waszym samochodzie nagłe spięcie, to warto jak najszybciej udać się do profesjonalisty.
Korekta licznika samochodowego nie jest wykonywana w pierwszych, lepszym warsztacie. Tutaj są potrzebne kwalifikacji z zakresu nie tylko i wyłącznie mechaniki, niemniej jednak również elektroniki. Na początku specjalista musi znaleźć przyczynę wyzerowania licznika w waszym samochodzie osobowym. Gdy ta przyczyna zostanie wyeliminowana, to zajmie się przywróceniem prawidłowego liczenia przejechanych kilometrów w waszym samochodzie osobowym. Koszt tej usługi jest różny i zależy przede wszystkim od przyczyny wystąpienia spięcia w systemie elektrycznym waszego samochodu osobowego. Specjalista w ciągu zaledwie kilku minut znajdzie przyczynę spięcia i będzie mógł wam mniej więcej oszacować koszt naprawienia niedociągnięcia w waszym samochodzie osobowym. Jeżeli już zgodzicie się na jego warunku, to natychmiast zajmie się usunięciem niedociągnięcia oraz prawidłowym nastawieniem licznika przejechanych kilometrów. Bez wątpienia w każdej sytuacji możecie także odmówić naprawy. Wówczas jednak zostaniecie poproszeni o jak najszybsze usunięcie własnego samochodu osobowego z fachowego warsztatu. Nie możecie przecież zabierać cennego miejsca dla innych klientów, którzy borykają się z podobnym problemem.
Źródło: Korekta licznika Szczecin.