Przyznawanie samochodu zastępczego


Motoryzacja i transport /

Przyznawanie samochodu zastępczego

Zdarza się, że zdarzają się takie sytuacje, że potrzebujemy bardzo szybko samochodu zastępczego. Przykładowo jedziemy gdzieś i nieumyślnie, przez zagapienie, doprowadzamy do stłuczki lub do wypadku. O ile nic się nie stało i sytuacja nie jest poważna, to możemy jechać dalej, niemniej jednak w bardzo wielu przypadkach nasz samochód cierpi na tym na tyle, że nie możemy już dalej nim jechać.

W takiej okoliczności przyda się samochód zastępczy Szczecin.
Samochód taki otrzymamy wtedy, kiedy wykupiliśmy polisę Assistance, ubezpieczenie to zapewnia, że w razie niemożności kontynuowania jazdy, ubezpieczyciel zobowiązuje się bardzo szybko dostarczyć na miejsce zdarzenia są samochód zastępczy Szczecin. Takim samochodem możemy jeździć do momentu, w którym nasze auto zostanie naprawione albo do momentu, do którego nie kupimy nowego samochodu i zasady udzielania takich aut są ustalone w warunkach wstępnych umowy ubezpieczeniowej. Ogólne warunki ubezpieczenia mówią w każdym momencie o tym, kiedy dostępne jest takie auto zastępcze, na jakich warunkach, na jak długi okres czasu, a również określa jeszcze kilka innych aspektów.
W przypadku samochodów zastępczych przyjmuje się taką zasadę, że samochód zastępczy Szczecin nigdy nie może być gorszej klasy, niż nasz samochód, który jest ubezpieczony. Oznacza to, że jeśli dysponujemy samochodem średniej klasy, który uległ awarii, to nie możemy zdobyć auta zastępczego niższej klasy. Z kolei, kiedy dysponujemy samochodem wysokiej klasy, to nie możemy otrzymać auta zastępczego średniej klasy. Oczywiście zdarza się, że zdarzają się odstępstwa od tych reguł, ale ubezpieczyciele starają się gwarantować takim przypadku klientom po prostu odpowiednią jakość samochodu. Samochód zastępczy Szczecin zazwyczaj jest oznakowany. Znajduje się na nim informacja, że jest to auto zastępcze , a oprócz tego adres i nazwa dealera bądź także dane teleadresowe ubezpieczyciela ma to za zadanie reklamowanie usług firmy, aby w dodatku osób skorzystało z ubezpieczenia i osoby te wiedziały, że w razie jakichś problemów ubezpieczyciel dostarcza samochód zastępczy Szczecin. Jazda samochodem zastępczym nie jest żaden sposób niebezpieczna, dlatego że auta te są także ubezpieczone i jeśli osoba, która dostała analogicznyochód, sprawi jakąś sztuczkę i wypadek, to nie poniesie z tego tytułu żadnych konsekwencji. Jest to spowodowane faktem, że ubezpieczyciel ubezpiecza samochody zastępcze na takie wypady i w tak zaistniałej okoliczności kierowca nie ponosi już dodatkowych kosztów związanych z zaistniałą sytuacją. Jednakże użytkować samochód może tylko przez określony czas.