Samochód zastępczy z OC sprawcy


Motoryzacja i transport /

Samochód zastępczy z OC sprawcy

Według obowiązujących przepisów w naszym kraju, każda osoba poszkodowana na prawo domagać się samochodu zastępczego. Aktualnie samochód osobowy uważany jest za podstawowe wyposażenie każdego gospodarstwa domowego. Nie musicie więc specjalnie argumentować swojej potrzeby posiadania samochodu zastępczego, gdy wasze auto jest nadal uszkodzone po wypadku samochodowych.

Samochód z OC sprawcy przysługuje wam natomiast tylko na czas naprawy waszego auta. Jeżeli już wasz samochód nadaje się wyłącznie do kasacji, to najczęściej zakład ubezpieczeń oszacowuje ilość dni, która powinna przeciętnie wystarczyć na kupienie nowego samochody. Wyłącznie przez ten czas będziecie mogli poruszać się bezpłatnie samochodem zastępczym.

Auto z OC sprawcy możecie wynająć od jednej ze z firm zajmujących się ich wynajmem. Wszystkie proponowane samochody zastępcze są dosyć nowe , a dodatkowo w stu procentach sprawne. Zgodnie z prawem możecie wybrać wyłącznie samochód zastępczy odpowiadający wartości waszego auta. Niestety prawo to nie funkcjonuje w drugą stronę i dość często dostępne samochody zastępcze są o wiele tańsze, niż wasze auto czekające w warsztacie na naprawę. Samochód zastępczy będzie wam przysługiwał wyłącznie do czasu pełnej naprawy waszego auta w warsztacie samochodowym. Wraz z odebraniem z warsztatu samochodowego waszego auta, powinniście w tej samej chwili zwrócić samochód zastępczy. Jeśli będziecie zbyt długi zwlekali z oddaniem samochodu zastępczego, to ubezpieczyciel może wam nie wypłacić pieniędzy za każdy dzień zwłoki. Zadaniem zakładu ubezpieczeń jest w każdej sytuacji wyrównanie waszych strat. Osoba poszkodowana nigdy nie może się wzbogacić na wypadku samochodowym. W praktyce oznacza to niestety, że zakłady ubezpieczeń dość mocno zaniżają stawki odszkodowań , a oprócz tego starają się jak najbardziej skrócić czasu wynajmu samochodu zastępczego. Możecie być więc pewni, że przyjdzie wam zapłacić z własnej kieszeni za właściwie każdy dzień zwłoki przy oddawaniu z powrotem samochodu zastępczego. Warto więc jeszcze tego samego dnia, zaraz po odzyskaniu swojego auta, odstawić samochód zastępczy do firmy od której go wynajęliście.
Polecana strona: wypożyczalnia samochodów siemiatycze.