Nieautoryzowane transakcje


Prawo /

W związku z tym, że zdecydowanie coraz więcej osób korzysta z bankowości elektronicznej, bardzo często mamy do czynienia z atakami hakerów, którzy usiłują przykładowo wyłudzić kredyt lub także wykraść środki finansowe z naszego konta internetowego. Powinno się zaznaczyć, że kradzież pieniędzy z konta bankowego jest przestępstwem, które w każdej chwili trzeba zgłaszać na policję, nieważne ile środków majątkowych straciliśmy. Dodatkowo, musimy bez wątpienia zawiadomić o takim zdarzeniu nasz bank, który w zgodzie z prawem musi dołożyć wszelkich starań, by zabezpieczyć nasz rachunek bankowy.

Warto zdawać sobie sprawę też o tym, że w przypadku kradzieży środków finansowych z konta bankowego możemy korzystać z profesjonalnej pomocy prawnika, który pomoże nam odzyskać utracone środki finansowe.
Ataki hakerów – pomoc prawnika
Cyberprzestępstwa mają coraz większy udział w ogólnej puli przestępstw. Jest to bez wątpienia spowodowane coraz większą aktywnością internautów, którzy korzystają z internetowych kont bankowych np uczestnicząc w aukcjach w sieci albo robiąc zakupy. Podstawą jest oczywiście zachowanie szczególnej ostrożności, a zatem np nie otwieranie wiadomości, które rzekomo zostały przesłane na naszą skrzynkę pocztową przez nasz bank. Jeżeli już mamy wątpliwości, najlepiej skontaktować się z placówką banku i dowiedzieć się, czy realnie rozsyłała ona do swoich klientów jakieś wiadomości tekstowe z informacjami. Najlepiej jednakże założyć, że jest to próba ataku hakerskiego, ponieważ jeśli klikniemy w link załączony w takiej wiadomości, to bardzo często na naszym komputerze czy telefonie instaluje się oprogramowanie złośliwe, które pozwala dostać się hakerowi na nasze internetowe konto bankowe. Wielu użytkowników internetowych kont bankowych zastanawia się, co to jest nieautoryzowana transakcja. Trzeba wyjaśnić, że są to takie transakcje płatnicze, które odbyły się bez naszej potwierdzenia, a przy ich wykonaniu użyto np naszego internetowego konta albo karty kredytowej. A dodatkowo, hakerzy wcale nie muszą posiadać fizycznej kopii naszej karty, ponieważ wystarczy że wykonali jej skan. Jak się zatem okazuje, nieautoryzowane transakcje to dosyć popularna forma kradzieży pieniędzy z internetowych kont bankowych.

Sprawdź: co to jest nieautoryzowana transakcja.