Upadłość konsumencka


Prawo /

Kancelarie adwokackie udzielają porad z zakresu prawa, jak także reprezentują swoich klientów przed sądami wszystkich instancji a także urzędami. Zakres ich usług jest bardzo szeroki i obejmuje różne dziedziny prawa. Warto też zaznaczyć, że profesjonalne kancelarie adwokackie świadczą usługi zarówno na rzecz osób fizycznych, jak także przedsiębiorstw a także spółek.

W sytuacji podmiotów gospodarczych ich usługi są związane z prawem handlowym, gospodarczym a także podatkowym. W związku z tym każdy przedsiębiorca uzyska profesjonalną pomoc prawną bez względu na rodzaj trudności, z którymi się boryka.
Bankructwo – fachowa pomoc prawnika
Upadłość konsumencka Gdynia to sposób, aby wydostać się z zadłużenia. Należy jednak pamiętać, że jest to proces sądowy, który wymaga profesjonalnej usługi świadczonej przez kancelarie adwokackie. Jeśli więc doświadczamy istotnych trudności majątkowych, które nie pozwalają nam na wypełnianie obowiązków majątkowych, rozważmy taką możliwość, jak ogłoszenie bankructwa. W takim wypadku powinniśmy wybrać kancelarię adwokacką, która specjalizuje się w reprezentowaniu klienta w sprawach dotyczących upadłości firmy czy upadłości konsumenckiej. Upadłość konsumencka brak majątku wiąże się z procesem sądowym, którego założeniem jest umorzenie dotychczasowych zobowiązań majątkowych. Zazwyczaj jest to proces wieloetapowy, jednakże niektóre z etapów mogą być w czasie postępowania sądowego pominięte. Warto zdawać sobie sprawę, że zasadniczo odróżnia się dwa rodzaje upadłości. Jest to upadłość konsumencka, które dotyczy osób, które nie prowadzą działalności gospodarczej. W tym przypadku postępowanie sądowe jest bardziej intuicyjne i łagodniejsze niż w przypadku korporacji czy spółek. Upadłość firmy dotyczy zaś osób fizycznych, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą, jak także spółek zarówno osobowych jak i kapitałowych. Dodatkowo, podobne zasady i przepisy obowiązują także w procesach upadłościowych spółek z ograniczoną odpowiedzialnością oraz spółek akcyjnych. Ogłoszenie procesu upadłościowego przez spółkę wiąże się z niewypłacalnością danego podmiotu gospodarczego w wyniku utracenia płynności finansowej. Upadłość może być też ogłoszona w wyniku niewypłacalności, do której doszło w wyniku nadmiernego zadłużenia firmy oraz spółki.

Więcej informacji na stronie: Bankructwo.